O akci

Novinky

 • Trója se letos uskuteční na luxusním místě přímo u vody v zátoce Lavičky (mapa)- doporučený příjezd autem = Náměšť nad Oslavou - Třesov - Kozlany - Třesovská hájovna - zátoka Lavičky
 • Pokud nemáte vlastní nafukovací loď, doporučujeme zkusit půjčovnu - loď i se dvěma pádly tu seženete za cca 400-500 Kč na víkend)
 • V případě jakýchkoli dotazů nebo komlikací s loďmi, dopravou nebo čímkoli jiným pište na událost na Facebooku nebo přímo na mail matej.klusacek@gmail.com.

Co je to Trója?

 • Trója je recesní víkendová akce – tedy víkend naplňěný zábavou a legrací.
 • Trója je série recesních bitev, ve kreré se jako zbraní používá papírových koulí a polystyrenových štítů a šplíchání vody.
 • Trója je recesní bitva, ve které se bojuje na pevnině i na vodě a kde jde nejenom o vítězství, ale také o to, jak se zapíšete do srdcí zúčastněných...
 • Trója je akce, vhodná pro udatné muže i křehké dívky, ve které nerozhoduje jen síla, ale také mrštnost a chytrost.

Termín

Trója se bude odehrávat v termínu 14. 6.– 16. 6. 2013 na vodní nádrži Dalešice u Hartvíkovic. Akce bude zahájena v pátek 14.6. 2012 v 19:00 a ukončena bude slavným vítězstvím jedné z armád v neděli po poledni.

Pro koho je Trója?

Pro kohokoliv staršího 18ti let, který se chce bavit.

Co jsme na akci pro účastníky připravili?

Páteční odpoledne a večer bude věnováno příjezdu, ubytování, posílení kolektivního bojového ducha každé armády a přípravě válečné flotily.

Celou sobotu se budou na hladině i okolní pevnině odehrávat líté boje mezi oběma armádami. Zmíněné boje budou HRY s předem známým cílem, jehož dosažením armáda zvítězí a získá stavební díl pro stavbu koně. Tyto HRY budou mít přesně definovaná pravidla. Počítáme s tím, že během soboty se armády utkají v několika bitvách - tedy bude sehráno několik her různé délky. Byť budou mít jednotlivé hry různé cíle, bude jim společný způsob boje.

Tedy pověz, chceš se i ty zapsat do dějin? Chceš i ty vypít pár decí vody z Dalešické přehrady? Chceš se zúčastnit bitev na motivy trojských válek? Chceš se připojit k dalším slovutným bojovníkům a pomoci získat slavné vítězství? A hlavně – chceš si užít spoustu legrace, akce a adrenalinu?

Pak tedy vítej mezi námi. Vyber si armádu dle tvého gusta. Na výběr máš mezi slovutnými řeky vedenými králem Aganemnonem a neméně slovutnými Trojany vedenými Helenou Trójskou.

Nejdůležitější organizační informace:

Cena

Přihlašovací poplatek činí 200 Kč, splatných na účet. Více informací o platbě dostanete v emailu po přihlášení se na stránce příslušné armády.

V případě platby až na akci je cena 300,- Kč.

Storno podmínky:

 • při odhlášení do 31.5. vrátíme 190,- Kč (10kč jsou náklady na bankovní operace)
 • při odhlášení do 7.6. vrátíme 100,- Kč
 • při odhlášení později nevrátíme nic.

Doprava

Doprava na akci si zařizuje každý sám. Přesné místo tábořiště najdeš na této mapě.

Pokud nepojedeš vlastním vozem, doporučujeme spojení vlakem do zastávky Studenec. Námi doporučené spojení je toto:

 • Brno, hl.n. – 15:39 (OS 4816) -> Studenec [TR] – 16:55

případně

 • Praha, Florenc – 16:00 (790200 2) -> Třebíč, aut.nád. - 18:23
 • Přesun na vlakové nádraží (cca 15min.)
 • Třebíč – 18:39 (OS 4817) -> Studenec (18:56)

Z nádraží ve Studenci je na tábořiště cca 6km chůze. Organizátoři se pokusí zajistit odvoz od vlaku, ale domluvte si to s námi telefonicky předem na čísle 777 114 460 (Glum)

Co s sebou

Protože velká část hry se bude odehrávat přímo na vodě, každý účastník si musí zajistit loď či alespoň místo na lodi. Jedná se o nafukovací čluny „Pálava“ a je třeba si buď přivézt loď vlastní, získanou například vypůjčením (doporučujeme například síť obchodů Vodák Sport) a nebo se připojit k někomu do posádky. To lze učinit v průběhu přihlašování na akci. Jaký je současný stav plných i neobsazených lodí si můžeš prohlédnout. Upozorňujeme, že v květnu a červnu je o tyto lodě v půjčovnách velký zájem a pokud si loď nerezervujete včas, může se lehce stát že loď nebude k dispozici. Každý bojovník musí mít kromě místa v lodi i pádlo.

Jídlo a pití (kromě uvedeného níže) si na akci zajisti každý sám, dle svých chutí a potřeb. Na místě není zdroj pitné vody.

Na akci budou dvě bečky kofoly a jedna bečka piva. Prodávat budeme za +- nákladové ceny. Vemte si krýgly, ať to nemusíte pít ze svých štítů či se nechat kojit přímo z hrdla!

Ubytování je na nehlídané louce ve vlastních stanech.

Ostatní bojové vybavení:

 • bojové oblečení v barvách tvé armády (o barvách více na stránkách armády), vhodné pro bitvy v květnu na vodě i souši. Upozorňujeme, že takovéto oblečení na akci může dojít k úhoně.
 • Plavky
 • Boty vhodné pro bitvy na vodě i na souši (jedny a ty samé)
 • Štít z tvrzeného polystyrenu v barvách tvé armády (více o výrobě štítů a o tom, jaké podmínky musí štít splňovat)
 • Z ostatních bojových věcí doporučujeme, ale nevyžadujeme neopren a stejně tak i vodáckou vestu. Rozhodnutí je na tobě, jde o tvou bezpečnost.

Pro inspiraci se podívej na naši fotku ukázkového bojovníka.

Recesní bitva na motivy Trójských válek
Akci pořádají Instruktoři Brno, www.instruktori.cz
Matěj Klusáček, Olajda Prokešová, Ivo Hrdina, Matěj Glum Píro, Petr Nilius, Lucka Molková